Soustředění

Nekoř 2015 - 3.den

(18.08.2015, 02:30)

V pondělí ráno jsme ještě před deštěm stihli venkovní rozcvičku, na které si všichni procvičili základní postoje a Taikyoku Shodan v zrcadlovém provedení. Pak už začalo pršet, a tak jsme museli všechny aktivity přesunout do budovy. Po snídani se proto vytvořily celkem tři skupiny, které se přesouvaly mezi třemi stanovišti. V jídelnách se na tatami procvičovala kata na páskování, v klubovně se promítaly videoukázky cvičení karate japonských mistrů, ať už současných nebo historických. Nejpestřejší bylo třetí stanoviště, kde se cvičenci snažili rozklíčovat kombinace podle napsaných názvů technik, dále se učili přesně skládat karate-gi, opakovali si dojokun (morální pravidla bojovníka) a trénovali si paměť takzvanou Kimovou hrou.

Po obědě se cvičenci individuálně věnovali společenským hrám, origami či luštění rébusů. Pak se počasí umoudřilo a my jsme mohli absolvovat důležitý trénink přípravy na páskování ve skupinách podle jednotlivých technických stupňů. Také večer nás ještě počasí pustilo ven na kratší trénink bunkai, tedy aplikace technik kata ve dvojicích. Tento trénink není vůbec náročný fyzicky, ale vyžaduje především plnou koncentraci.

Den jsme zakončili promítáním kultovního karatistického filmu Kuro obi (Černý pás), který je specifický tím, že vzešel přímo z karatistického prostředí a hrají v něm skuteční mistři karate v čele se senseiem Nakou. Výjimečnosti (i když ne kvalitě) filmu pak přidává český dabing, o který se postarali trenéři SK Karate Spartak HK. Účast na promítání filmu nebyla povinná, cvičenci mohli rovněž využít společenské hry či se ještě individuálně připravovat na páskování.

 

Fotografie