Soustředění

Nekoř 2015 - 2.den

(16.08.2015, 23:20)

Nedělní počasí na soustředění přálo venkovním tréninkům, proto jsme mohli den zahájit rozcvičkou, na které se děti probíraly při cvičení se zbraní bó (tyč). Po snídani se šlo cvičit na kurt, kde proběhl společný trénink zaměřený na kombinace procvičující základní akce kryt + protiútok, na další verze cvičení kata Taikyoku Shodan, na tři formy sanbon kumite i na procvičování džiu kumite (bojovější verze kumite).

Ještě před obědem jsme stihli přednášku o dojokunu, což je základní souhrn morálních pravidel správného bojovníka v pěti bodech. Po poledním klidu pak proběhla přednáška o názvech technik karate – výčet technik a také vysvětlení japonských pojmů, které techniky popisují.

Před večeří se šlo znovu ven a v jednotlivých skupinkách se protrénovaly techniky se zbraněmi bó, nunchaku a tonfa. Výsledkem byly další tři verze kata Taikyoku Shodan, a to právě s těmito zbraněmi. Rovněž jsme nafotili všechny cvičence, abychom mohli jako každý rok vytvořit a poslat pohledy s fotkami našich karatistů.

Navečer se ještě protrénovaly techniky na páskování a pak už byl volnější program v podobě promítání. Zítra by nás měl čekat ještě jeden tréninkový den před volnějším úterým. Předpověď počasí ale moc příznivá není, a tak se raději připravujeme na trénink uvnitř objektu soustředění.

 

Fotografie