Soustředění

Nekoř 2015 - 1.den

(16.08.2015, 01:11)

Přinášíme Vám první reportáž a fotografie z našeho letního soustředění v Nekoři.

Sobotní pobyt v Nekoři jsme samozřejmě zahájili rozdělením na pokoje a ubytováním. Všem jsme se snažili vyjít vstříc, aby byl na pokoji se svými kamarády, a tak se chvíli přesouvalo. Následovala přednáška o organizaci soustředění, tréninkové náplni i o dalších aktivitách, které mají během soustředění podpořit vývoj osobnosti cvičenců.

Odpoledne nám příroda v Nekoři připravila malý test na rychlé rozhodování v plánech programu soustředění. Nakonec jsme vše potřebné zvládli, stihlo se krátce procvičit páskování, kihonové kombinace, několik verzí Taikyoku Shodan, několik aplikací technik ve dvojicích i novou kata Wankan.

Ve zbylém čase si účastníci soustředění procvičili své dovednosti ve skládání origami a seznámili se s novými japonskými rébusy hitori a hašiwokakeru, které přibyly k již dosud známým a na soustředěních Spartaku procvičovaným sudoku, masyu, šikaku a nurikabe. Letos se všichni budou učit psát své jméno japonským písmem. Pro některé cvičence to bude oprášení starých znalostí, pro jiné to bude nová dovednost.

Všichni rovněž obdrželi jídelní hůlky, takže si zpestřují obědy a večeře zápolením s tímto japonským „příborem“. Všichni se statečně snaží, i když někteří brzy vezmou zavděk normálním příborem, aby se pořádně najedli.
Počasí zatím vychází. Odpoledne se přes Nekoř přehnal déšť, který příjemně zvlhčil vzduch, a tak se navečer venku příjemně cvičilo. Doufáme, že nám počasí i zítra umožní venkovní aktivity a že vše bude probíhat podle naplánovaného programu.

Fotografie z prvního dne