Soustředění

Letní soustředění Hradec Králové 2015

(26.12.2015, 08:31)

Jak už se v posledních letech stalo tradicí, krátce po skončení letního soustředění klubu SK Karate Spartak HK v Nekoři proběhlo ve dnech 24. až 29. srpna 2015 další soustředění pro členy našeho klubu, tentokrát ve sportovní hale Třebeš.

Trénovalo se každý den v odpoledních hodinách od pátku až do soboty. Soustředění bylo určeno především pro vyšší technické stupně a závodníky. Tentokrát tréninky v Třebši zpestřila i účast předního Italského senseie Paola Lusvardiho, 8.DAN. Jeho trénink byl zaměřen na velmi důležité prvky techniky, jako je načasování dopadu techniky s došlapem do postoje, uvolnění v průběhu techniky i správná energie v dopadu techniky na soupeře.

Celé soustředění pak bylo zaměřeno především na prohloubení techniky karate s důrazem na přípravu na páskování na hnědé pásy, neboť právě na konci soustředění proběhlo páskování na 3.-1. kyu pod vedením zkušebních komisařů Kamila Guzka a Víta Štencla. Páskování nakonec přineslo 6 nových technických stupňů a 17 saišin sa, tedy udělení pásu s odkladem.

Fotografie