Semináře

Spartak se zúčastnil semináře a turnaje v Maďarsku

(25.03.2022, 14:58)

Po úspěšném výjezdu do Slovinska se náš závodní tým ve dnech 18.-20. března 2022 zúčastnil třídenního tréninkového semináře v maďarském městě Šoproň. Tento seminář byl významný i přítomností instruktorky ze SKIF Hombu Dojo Tokio a vítězkou SKIF Mistroství Světa 2019 Hiyori Kanazawou.

Příjezd byl v pátek v odpoledních hodinách a po ubytování na hotelu a krátké procházce po okolí města Šoproň se vyrazilo na první seminář probíhající ještě v pátek večer. Na tréninku se procvičovala technika a nasazení pomocí krátkých kombinací technik prováděných rychle za sebou. Dále se cvičilo džiu ippon kumite, tedy řízená forma kumite prováděná v kamae. Trénink byl zakončen nácvikem zmíněného kumite ve skupinkách s jedním obráncem a čtyřmi útočníky.

Další den byl celý věnován pouze seminářům, které byly opět vedené Hiyori Kanazawou. Proběhly dva tréninky pro začátečníky a dva pro pokročilé. Všechny tréninky byly zaměřené na neřízenou formu kumite, kde se procvičil jak základní pohyb v kamae, tak i pokročilé kombinace.

Poslední den probíhal turnaj mezi účastníky semináře. Turnaj klasicky začal soutěží v kata, po které probíhala disciplína kumite. V kata obsadili 1. místo Adina Matoulková, 2. místo Jan Jaroš, Jiří Jaroš a David Novák. V kumite získali 1. místo David Novák, 2. místo Adina Matoulková a Jiří Jaroš a 3. místo Jan Jaroš a Matyáš Zalabák.

Činnost závodního týmu SK Karate Spartak Hradec Králové finančně podporuje Statutární město Hradec Králové a Královéhradecký kraj.