Semináře

Soustředění v Hradci Králové

(18.09.2013, 21:21)

Soustředění v Hradci Králové bylo uspořádáno především kvůli dospělým cvičencům, kteří se v letním období kvůli pracovním povinnostem nemohou účastnit celotýdenního turnusu v Nekoři. Soustředění se nakonec zúčastnilo na 50 členů, včetně některých, kteří už před tím absolvovali přípravu v Nekoři. Proto také náplň hradeckých tréninků byla zaměřena na jiné části výcviku karate, a to především džiu-ippon kumite (řízené formy volného boje) a jejich další rozvoj, tedy okuri kumite (několikanásobný útok) a happo kumite (kumite proti více soupeřům). Kromě protrénování a prohloubení základních technických principů karate se cvičila také kata Nidžušiho a na závěr kata s tyčí Kanazawa no Bó Dai.

 

Trénovalo se v odpoledních hodinách od pondělí 12.8. do pátku 16.8. každý den ve sportovní hale Třebeš. V sobotu bylo na programu cvičení v menších skupinách v Dračí věži se zaměřením na kata a kihon-ido jednotlivých technických stupňů a soustředění zakončil nedělní venkovní trénink se zbraní Bó.
V úterý a ve čtvrtek bylo soustředění doplněno o další aktivity v AC klubu. V úterý to byla přednáška historie karate se zaměřením na vývoj SKIF a dále rozbor dódžó kunu. Ve čtvrtek pak byly na programu ochutnávka suši, origami, kaligrafie a promítání fotografií z Japonska.

 

Všem zúčastněným děkujeme za vynikající přístup k tréninku, výborné nasazení a koncentraci, kterou projevovali každý den v tělocvičně.

Všichni účastníci soustředění dostanou na památku originální dřevěnou medaili, kterou obdrží na prvních trénincích v nové sezóně.