Semináře

Seminář SKIF - shihan Manabu Murakami

(05.11.2023, 20:07)

 

S ohledem na dlouhodobě dobré vztahy mezi naším oddílem a vedením japonské federace SKIF jsme měli možnost v sobotu 4. a v neděli 5.listopadu pořádat seminář karate se Shuseki Shinanem (hlavním trenérem) federace SKIF Manabu Murakamim. Pro náš oddíl je velkou ctí, že může tento seminář uspořádat v České republice a navíc přímo v Hradci Králové! 

 

Do sportovní haly Třebeš v Hradci Králové se sjelo cca 130 karatistů z České Republiky,  Polska a Německa. Náš oddíl byl zastoupen 60 účastníky. Během dvou, tréninkově nabitých dnů, Shuseki Shinan vysvětlil a hlavně důkladně s účastníky procvičil základní principy karate, vybrané katy Heian, vybrané mistrovské katy a vybrané techniky z řízeného kumite. 

Zajímavostí bylo, že došlo i na trénink velmi pokročilé mistrovské kata s názvem Niju Hachi Ho, která se trénuje jen zřídka. 

 

Naši nejpokročilejší cvičenci měli ještě jedno velké štěstí a to, účastnit se individuálního tréninku pouze pro náš oddíl ve středu a čtvrtek před vlastním seminářem. 

 

Děkujeme všem účastníkům za jejich výkony. Již nyní se můžete těšit na dalši připravovaný tréninkový seminář s Kanchem Nobuaki Kanazawou, který proběhne přiští rok v Dubnu.