Semináře

Nobuaki Kanazawa 2018

(25.05.2018, 10:56)

Hradec Králové se v posledních dnech stal hned několikrát centrem karate. V polovině dubna, konkrétně ve dnech 14. a 15.4.2018, se do města pod Bílou věží sjeli karatisté nejen z celé České republiky, ale i z Německa, Polska a Velké Británie, aby navštívili další seminář Nobuakiho Kanazawy.

Celkem si v třebešské hale zacvičilo téměř 200 cvičenců z 23 klubů. Trenéři SK Karate Spartak Hradec Králové vyjadřují velkou pochvalu domácím karatistům za výbornou reprezentaci klubu a také za hojnou účast, neboť seminář s předním instruktorem SKIF si nenechalo ujít více než 100 cvičenců Spartaku.

Kancho Nobuaki Kanazawa zaměřil tréninky opět na prohloubení základních technik karate, trénink kihonu, jakusoku kumite, kata a tentokrát se intenzivně cvičila i příprava na sportovní kumite.

Po mimotréninkovém pondělním programu pak Nobuaki Kanazawa odcestoval s hlavním trenérem Spartaku Kamilem Guzkem a několika dalšími cvičenci do Brna, kde japonského instruktora čekaly premiérové 2 tréninky v tomto městě. Zájem byl i v Brně veliký a na oba tréninky pro nižší i vyšší kyu se dostavilo kolem devadesáti karatistů. Nejstarší syn zakladatele světové federace SKIF Hirokazu Kanazawy rovněž potvrdil zájem přicestovat do České republiky i v příští roce. V Hradci Králové povede další seminář ve dnech 6.-7.4.2019, tréninky v Brně jsou ještě v jednání. Do Hradce se ale kancho Nobuaki Kanazawa v příští roce podívá ještě jednou, a to na Světový šampionát SKIF, který se v Hradci Králové bude konat 15.-21.7.2019.
 

Fotografie