Semináře

Manabu Murakami 2016

(12.10.2016, 15:42)

Do Hradce Králové už potřetí zavítal šéfinstruktor světové federace SKIF shihan Manabu Murakami. Poprvé byly tréninky pro veřejnost rozděleny do tří dnů, a to od 23. do 25. září. Začínalo se už v pátek tréninkem pro vyšší technické stupně. Hlavní tréninkový den pak byl v sobotu, kdy si s předním japonským instruktorem mohli zacvičit i cvičenci od zeleného pásu, poté trénovaly vyšší technické stupně a také se konalo školení trenérů, kterého se za pořádající SK Karate Spartak zúčastnili Pavel Švojgr, Kamil Guzek, Jan Rohlena a David Novák.

Celého semináře se zúčastnilo na 150 cvičenců z celé České republiky a také Polska a Německa. Největší zastoupení měl tradičně domácí Spartak. Všem patří velké poděkování za vynikající reprezentaci klubu a SKIF CZ a také za to, že využili této ojedinělé akce a sami tak velmi přispěli ke svému rozvoji karate.

Seminář byl zakončen v neděli dalšími dvěma tréninky a také zkouškou na černé pásy, kterou úspěšně složili cvičenci a asistenti našeho kubu David Novák, Barbora Bukáčková, Petr Felcman, Jan Malý, Andrea Žáková a Dominik Gregor.

V příštím roce přicestuje shihan Manabu Murakami do Hradce Králové hned dvakrát. Nejprve se bude v květnu účastnit jako host Mistrovství Evropy, před kterým uspořádá seminář, a poté se bude konat tradiční podzimní setkání, tentokrát bude termín směřován na listopad.