Ostatní

Členky japonské reprezentace zavítaly do Hradce Králové

(16.02.2018, 15:03)

Na valentýnskou středu 14.2.2018 zavítaly do Hradce Králové, díky úzké spolupráci mezi trenéry Spartaku a japonskými mistry z Tokya, členky japonské reprezentace SKIF - Naoko Murata (2. DAN) a Rie Wada (3.DAN), při své první návštěvě Evropy. Z rakouského Gratzu a Vídně se přesunuly do Hradce Králové, kde navštívily historické centrum, Bílou věž, Galerii moderního umění, Jiráskovy sady a absolvovaly trénink se závodníky z našeho oddílu. Při společném obědě s trenéry předvedly japonskou preciznost a během chvilky proměnily účtenky do formy origami jeřábů. Další den si prohlédly Prahu a poté Český Krumlov. Další jejich zastávkou je Švýcarsko.

Při společném tréninku se projížděly nácviky na balančních deskách, základy kihonu s využitím kopu mae geri, poté návaznost tohoto kopu do kata Heian Jondan, Gojushiho dai a Gojushiho sho, kihon ippon kumite s dokončovacími akcemi, které trénujeme na výroční ukázky oddílu, okuri kumite a pokročilé nácviky sportovního kumite. Na konci náročného tréninku předvedla Rie Wada dokonale provedenou katu Unsu, zacvičenou velice dynamicky a tvrdě, bez jediného zaváhání a chybičky s perfektně provedeným skokem a nádherně prožitými pomalými technikami, za což si vysloužila velmi dlouhý potlesk, obdiv a uznání. Pokud se některé z nich podaří opět vyhrát Mistrovství Japonska a budou členkami japonské reprezentace, budeme moci v našem městě znovu obdivovat jejich cvičení na Mistrovství světa SKIF 2019, na které se již aktivně připravují.

Po společném tréninku jsme ještě sdíleli své zkušenosti s různými moderními pomůckami - balanční desky, balony, medicinbaly, expandery, tyče, kroužky atd., z čehož byly obě Japonky velmi nadšené a konstatovaly, že v tokijském ústředí SKIF se cvičí spíše tradiční cestou.

Krásné motto jejich cesty je spojení cestování s tréninky karate v různých zemích a návštěva přátel.