Ocenění

Mistrovství světa SKIF 2019 bude v Hradci Králové

(21.11.2017, 23:10)

Hradec Králové bude pořádat historicky první Mistrovství světa karate v České republice, a to hned 2 roky po úspěšném konání Evropského šampionátu. Právě euforie, která se mezi účastníky i vedením světové federace SKIF strhla po skončení květnového Mistrovství Evropy, měla za následek úspěšnou kandidaturu na světový šampionát pro Českou republiku.

Mistrovství světa karate SKIF 2019 se mělo konat v japonském Tokiu, které vyhrálo kandidaturu už loni nad Maďarskem (Mistrovství světa karate SKIF se pořádá jednou za 3 roky). Jenže kvůli nadcházejícím olympijským hrám 2020 v japonské metropoli jsou prakticky veškeré haly i pro rok 2019 zamluvené pro přípravné či nominační turnaje a světová karatistická federace SKIF tak musela hledat náhradní řešení. A sama pak k původním protikandidátům z Maďarska nanominovala Českou republiku.

Otevřelo se celosvětové hlasování, do kterého vstoupilo 53 států. 9. listopadu, kdy bylo hlasování ukončeno, byl výsledek naprosto jasný 46 ku 7 pro Českou republiku. Pro pořadatele z klubu SK Karate Spartak Hradec Králové pak už zbývalo přesvědčit japonské vedení federace, že Hradec Králové je pro světový šampionát lepší destinací než Praha, což se rychle podařilo. Hlavními argumenty královéhradeckého klubu byla ideální poloha stadionu blízko historického centra i relaxační zóny u Jiráskových sadů, ale hlavně podpora karate ze strany statutárního města, královéhradeckého kraje i veřejnosti. Hradec Králové tedy zvítězil i v této poslední dá se říci domácí bitvě a může se těšit jako první město v České republice na letní světový šampionát karate v roce 2019.

Vedení klubu tímto ještě jednou děkuje všem svým členům, jejich rodičům, příbuzným a přátelům, protože zisk pořadatelství světového šampionátu je výsledkem i jejich vynikající pomoci a úsilí během letošního Mistrovství Evropy. Už teď se všichni těšíme na další skvělou spolupráci v létě 2019.