Aktuální reportáže

Ženy ze Spartaku opět ovládly ligu

(09.02.2015, 01:50)

V sobotu 31.1.2015 vyvrcholila v Příbrami finálovým turnajem Liga kumite týmů 2014/2015, do které výrazně zasáhl i SK Karate Spartak Hradec Králové. Závodníci našeho klubu bojovali ve všech kategoriích, ať už přímo pod hlavičkou Spartaku či v rámci výběru Královéhradeckého kraje. Po základních třech kolech, které se konaly v průběhu podzimu a zimy v rámci národních pohárů, postoupily do finále všechny naše týmy s výjimkou dorostenců.

Téměř výhradní záležitostí Spartaku se stala kategorie žen, které náš klub dlouhodobě vládne. Jelikož tým SCM se finálového turnaje nezúčastnil, bojovalo se v Příbrami rovnou o titul. Spartak HK, jehož opory tvořily v průběhu celé ligy zejména Ivana Guzková a Eva Lálová, se utkal o zlato s výběrem Královéhradeckého kraje, za který zápasily mimo jiné členky našeho klubu Jana Vrbatová a Andrea Žáková. Spartak ve finále jasně zvítězil a znovu potvrdil, že kategorie žen má v Hradci Králové velmi silné zastoupení. Lize kumite týmů v této kategorii vévodí už od roku 2007, s výjimkou roku 2010, kdy skončil těsně druhý.

Tým mužů (ve složení Pavel Švojgr, Tomáš Brož, Jan Rohlena, Stanislav Krtek, Jan Boháč) letos obhajoval senzační druhé místo z předešlé sezóny. Semifinálovým soupeřem mu byl tentokrát favorizovaný pražský klub SK Kesl Ryu Shotokan. Naši závodníci doplnění hostujícími členy SK Karate Ústí nad Orlicí druhý tým základní části hodně trápili, ale po těsném výsledku se nakonec museli spokojit "pouze" s bojem o třetí místo. V něm jasně porazili tým TJ Karate Praha a z Příbrami si tak odvezli bronz.

Tým juniorů (Jan Malý, Petr Felcman, David Novák) se do finálového turnaje dostal až jako náhradník za SKK Shotokan Liberec, který ze soutěže odstoupil, a tuto šanci zužitkoval ziskem třetího místa. V semifinále sice nestačil na mistrovské TJ Karate České Budějovice, ale v boji o bronz porazil po vyrovnaném souboji Karate Lions Pardubice.

Tým dorostenek startoval za výběr Královéhradeckého kraje a v průběhu celé soutěže do něj zasáhly Barbora Bukáčková, Radka Dejdarová a Lucie Havrdová. Po jasném prvenství po základní části ho ve finálovém turnaji čekal rovnou boj o zlato, neboť dva týmy do Příbrami kvůli nemoci vůbec nedorazily. V něm však naše závodnice podlehly týmu TJ Karate České Budějovice. I druhé místo je však v této kategorii velkým úspěchem.

SK Karate Spartak Hradec Králové se stal v rámci Ligy kumite týmů druhým nejúspěšnějším klubem ČR.