Aktuální reportáže

Spartak vstoupil ve velkém stylu do nového ligového ročníku

(29.01.2012, 00:54)

V sobotu 21.1.2012 se v Ústí nad Labem konalo první kolo 1. ligy karate pro rok 2012. Tato soutěž se pořádá výhradně v disciplíně kumite tým. Náš klub se jí v letošní sezóně účastní v kategorii mužů a žen.

 

Tým žen v čele s trenérkou Radkou Krejčovou vykročil za obhajobou loňského prvenství naprosto suverénně. Obě utkání, tedy proti týmu Českých Budějovic i proti výběru Královéhradeckého kraje, zvládl bez větších komplikací v obou případech 2:0 na zápasy. Navíc neinkasoval ani jeden bod a už po prvním kole tedy vede s náskokem tří bodů. Zbylé dva týmy totiž ve vzájemném utkání remizovaly 1:1 a z Ústí nad Labem si tak odvezly pouze po jednom bodu.

 

Velice dobře si v těžké konkurenci vedl tým mužů (trenéři Ivo Šroler, Pavel Švojgr, Tomáš Brož, asistent Stanislav Krtek), který nestačil pouze na favorizovaný celek TJ Karate České Budějovice, jemuž podlehl 1:3. TJ Karate Praha však porazil poměrem 2:1, KK Odry poměrem 2:0 a velice silný tým Šin-mu Hodonín s hostujícími slovenskými závodníky poměrem 1:0. Celkem tedy získal 6 bodů a po prvním kole mu tak patří velice slušné druhé místo právě za Českými Budějovicemi.

 

1. liga karate bude nyní pokračovat svým druhým kolem 18.2.2012 v Odrách a vyvrcholí finálovými zápasy 18.3.2012 opět v Ústí nad Labem.