Aktuální reportáže

Soustředění Nekoř 2018 - 1.den

(18.08.2018, 23:53)

 

První den soustředění je za námi. Letos jsme začali trochu netradičně rovnou na hřišti, neboť v objektu soustředění ještě probíhalo slavnostní zakončení předchozího turnusu. Na hřišti jsme absolvovali úvodní přednášku organizace soustředění a krátké zacvičení v civilu.

Před obědem se všichni ubytovali a ve vybalování a úklidu se pokračovalo ještě odpoledne. Při druhé návštěvě hřiště pak cvičenci absolvovali první větší trénink, na kterém se procvičovala stabiita na jedné noze, stabilizace chodidla i středu těla, procvičení základních technik a také kata podle jednotlivých technických stupňů.

Všichni po večeři ještě stihli zopakovat skládání origami jeřábu a připomněli si pravidla některých japonských rébusů, aby si mohli během volných chvil na soustředění vyzkoušet například sudoku, hidato, hašiwokakeru nebo šikaku.

Největší změnu oproti předchozím ročníkům soustředění ale cvičenci poznali při večerním relaxačním tréninku. Na hřišti hned vedle budovy jsme tentokrát postavili party stan s tatami, abychom se připravili na případné deštivé počasí, ale stan velmi dobře slouží i k příjemnému večernímu protažení na čerstvém vzduchu.

Zítra nás čeká další tréninkový den s přípravou na techniky kopů, procvičováním kata, tréninkem se zbraněmi, přednáška první pomoci či individuální focení na tradiční pohledy z Nekoře.
 

Fotografie