Aktuální reportáže

Silesia Cup 2012

(20.11.2012, 01:35)

V sobotu 10. listopadu 2012 hostily severomoravské Odry poslední nominační turnaj letošního roku. Vzhledem ke zrušení Velké ceny Ostravy byly na tomto turnaji všechny věkové kategorie vedeny jako nominační. Bojovalo se tedy jak o postup na prosincové MČR mládeže pořádané v Českých Budějovicích, tak i na březnové MČR seniorů, které se bude konat pod hlavičkou našeho klubu v Hradci Králové.

Turnaj byl zároveň memoriálem Ing. Petra Šustka - zakladatele oderského karate a dosavadního ředitele Silesia Cupu. Turnaj tak byl vzpomínkou na tohoto představitele Severomoravského svazu karate, který pravidelně pořádal i ligové závody kumite družstev a který nás bohužel předčasně opustil letos v létě.

Pokud jde o disciplínu kata z pohledu našeho klubu, zlatou medaili si přivezla Barbora Bukáčková v kategorii st. žákyň a stříbrnou medaili přidal Jan Boháč v kategorii juniorů. Na bodované pozice však dosáhli i další naši cvičenci, a to v kategorii st. žáků Vojtěch Jedlička 5. místo, Adam Matěj 5. místo a Dominik Gregor 7. místo. Mezi dorostenci pak získal za 7. místo 2 body do nominačního žebříčku Jan Malý.

Dvakrát více medailí přineslo kumite. Mezi st. žáky do 45 kg vybojoval bronz Vojtěch Jedlička. O jednu hmotnostní kategorii výš pak skončil sedmý Lukáš Král. Barbora Bukáčková prokázala svoji fantastickou formu a ke zlatu z kata přidala i zlato z kumite st. žákyň nad 50 kg. V kategorii dorostu bodovali pátými místy Jan Malý (-52 kg) a David Novák (-63 kg). Jan Boháč ve své kategorii juniorů do 76 kg neměl žádného soupeře, a tak z turnaje odjížděl předčasně se zlatou medailí. Jan Brendl v nejvyšší hmotnostní kategorii juniorů obsadil druhé místo.

Téměř nikdo z našeho klubu tak z Oder neodjížděl s prázdnou. Komu unikla medaile, dosáhl alespoň na bodované pozice, čímž došlo k rozšíření počtu nominovaných závodníků na blížící se republikový šampionát. V celkovém hodnocení klubů obsadil Spartak sedmé místo.