Aktuální reportáže

Ruše Cup 2019

(27.02.2019, 23:51)

Další test na Mistrovství Světa SKIF 2019 čekal hradecké karatisty ve Slovinsku. Celkem 16 závodníků SK Karate Spartak HK se 16.2.2019 zúčastnilo nejstaršího turnaje karate SKIF v Evropě – 42. ročníku Ruše Cup. V konkurenci zástupců šesti států vybojovali naši karatisté celkem 9 medailí, z toho jednu zlatou, 4 stříbrné a 4 bronzové. Náš klub tak v hodnocení výprav obsadil páté místo.

Po dvou medailích vybojovali Jan Jaroš, Adina Matoulková a Anna Faltová. Další medaile získali Jakub Hanzlík, Adam Pejcha a Jiří Jaroš. Výborné výkony předvedli ale i ostatní závodníci našeho klubu – David Novák, Radka Dejdarová, Andrea Žáková, Aleš Pejcha, Filip Solař, Barbora Ježková, Lenka Rybínová, Matyáš Zalabák, Rudolf Haviger a Kateřina Guzková. Nyní čeká závodníky Spartaku Velká cena Trutnova, a to v kategoriích kata a kata tým. Následovat budou další turnaje, především závěrečná nominační soutěž na MS - Mistrovství ČR SKIF.

Mistrovství světa SKIF se za velké podpory města Hradce Králové a Královéhradeckého kraje uskuteční ve dnech 15.-21. července v Hradci Králové. V úvodní dny přivítá sportovní hala Třebeš účastníky seminářů, školení a zkoušek na černé pásy, boje o tituly mistrů světa pak budou probíhat od 19. do 21. července v ČPP Aréně.