Aktuální reportáže

Radvanice 2021 - 1.den

(22.08.2021, 00:32)

Máme za sebou první den soustředění v Radvanicích. Po příjezdu a vyložení věcí jsme zbývající čas do oběda využili na přípravu našeho dojo. Za vzájemné spolupráce všech zúčastněných jsme po celé tělocvičně postavili tatami a uvázali jsme lana určená pro nácviky spirální stabilizace. Poté jsme především nováčky seznámili s řádem soustředění a vyrazili jsme na chutný oběd.

Polední klid byl věnován rozdělení cvičenců na pokoje a vybalování. Pak už přišel na řadu první trénink, a to na čerstvém vzduchu a sluníčku, kde jsme se zaměřili na správné držení a fungování těla. Následně jsme se rozdělili podle technických stupňů a pokračovali nácvikem kata na páskování. Vzhledem k dlouhé tréninkové pauze způsobené pandemií onemocnění Covid-19 jsme od našich karatistů očekávali trochu slabší úroveň a nasazení, ale byli jsme velmi mile překvapeni, s jakým soustředěním a pílí se všichni pustili do cvičení.

Po večeři a odpočinku jsme využili prostory tělocvičny a oblékli si karate-gi (kimona). Věnovali jsme se základním nácvikům s lany a také řízenému kumite na jednotlivé technické stupně. Po druhé večeři ještě někteří využili možnost individuální přípravy v tělocvičně.

Fotografie