Aktuální reportáže

Radka Krejčová mistryní republiky

(04.05.2012, 01:11)

Na začátku dubna, konkrétně v sobotu 7.4.2012, se v Český Budějovicích pod taktovkou místního klubu TJ Karate konalo Mistrovství České republiky seniorů a Masters.

 

Náš klub reprezentovaly na tomto šampionátu Radka Krejčová a Eva Lálová. Další velká naděje na zisk medaile v osobě trenéra Ivo Šrolera se turnaje z důvodu nemoci bohužel nezúčastnila.

 

Radka Krejčová je na domácí scéně již několikaletou stálicí a na jih Čech jela v podstatě pouze potvrdit svoji nominaci na Mistrovství Evropy, které bude probíhat během druhého květnového víkendu na španělském ostrově Tenerife. Radka tedy vybojovala titul v kategorii kumite ženy +68 kilogramů a z důvodu předcházení případnému zranění raději vypustila svůj start v kategorii kumite OPEN (bez rozdílu hmotnosti).

 

Eva Lálová ve své hmotnostní kategorii do 55 kg nejprve porazila svoji tradiční krajskou rivalku Šárku Kučerovou z Poličky a poté podlehla následné vítězce a české reprezentantce Anetě Markušové z Liberce. V repasážové bitvě o bronz pak bohužel nestačila na Karolínu Ctiborovou z domácího Fight Clubu a obsadila celkově páté místo. Chuť si nespravila ani v kategorii OPEN, kde prohrála s domácí Zuzanou Linhartovou. Ta následně nezvládla svůj boj o postup do finále, takže turnaj tím skončil i pro Evu.

 

Fotografie z Mistrovství ČR zde.