Aktuální reportáže

Novoroční turnaj 2020

(25.01.2020, 19:42)

V neděli 12. ledna 2020 se v Hradci Králové konal Novoroční turnaj, který je už tradičně první závodní akcí nového roku. Na původně klubovou soutěž, která se v průběhu let stále rozšiřuje, tentokrát dorazilo 26 klubů z celé České republiky, od Karlových Varů až po Ostravu. Celkem se turnaje zúčastnilo 223 závodníků, kteří si v jednotlivých kategoriích připsali dohromady 453 startů.

Turnaj byl koncipován jako jeden z nominačních závodů na letošní Mistrovství Evropy SKIEF, které se bude konat na podzim v Nizozemsku, ale zároveň zde byly zařazeny i kategorie pro úplné začátečníky. Na tatami si tak poprvé vyzkoušely závodní atmosféru i děti z královéhradecké přípravky, které ještě nemají ani bílý pás. Právě v těchto kategoriích pro začínající karatisty se v disicplínách kihon-ido a kata nevyhlašovalo klasické pořadí na tři medailová místa, ale závodníci byli podle svých výkonů rozděleni do zlatého, stříbrného a bronzového pásma, aby si alespoň jednu medaili odnesl úplně každý.

V celkovém hodnocení byl nejúspěšnější domácí SK Karate Spartak Hradec Králové, který získal 17 zlatých, 19 stříbrných a 21 bronzových medailí. Druhé místo obsadil SK Karate Shotokan Neratovice a třetí byl Shotokan Karate Klub ATTFIS Ostrava. Kompletní výsledky si můžete prohlédnout na odkazu níže.

Vedení Spartaku děkuje všem, kteří se prvních letošních závodů zúčastnili.