Aktuální reportáže

Novoroční turnaj 2016

(20.01.2016, 09:11)

V neděli 10.1.2016 se v Hradci Králové konal tradiční Novoroční turnaj, který byl dříve akcí výhradě pro členy SK Karate Spartak Hradec Králové, avšak v posledních letech se stal soutěží SKIF CZ a účastní se ho tedy i členové z jiných klubů této organizace.

Letos se na turnaji představilo celkem 116 závodníků (převážně z domácího Spartaku) z osmi klubů. Do Hradce tak dorazili např. i závodníci z Ostravy, Plzně, Brna, Brandýsku či Slaného.

Kromě úplně začínajících karatistů mohl každý závodník startovat ve třech až čtyřech disciplínách (kata, různé formy řízeného kumite a sportovní kumite), takže každý využil turnajový den opravdu naplno.

V hodnocení klubů dopadl nejlépe pořádající Spartak Hradec Králové, který vybojoval 21 zlatých, 23 stříbrných a 17 bronzových medailí. Druhý skončil Shotokan Karate Klub ATTFIS Ostrava (5-3-4) a třetí Nagai-Michi Plzeň (3-2-3).

Novoroční turnaj 2016 finačně podpořilo statutární město Hradec Králové.