Aktuální reportáže

Nekoř 2014 - 6.den

(15.08.2014, 03:12)

Předposlední den letního soustředění SK Karate Spartak Hradec Králové v Nekoři měl zcela jednoznačný program - finální přípravu na páskování, a to jak pro cvičence, kteří budou skládat hlavní zkoušku ještě na soustředění, tak i pro ty, kteří ji budou absolvovat později.

Během dopoledne proběhl turnaj v kata původně plánovaný na středu. Cvičenci tak změřili své síly v kata, která je čeká na páskování na další stupeň technické vyspělosti, a dále v kategorii kata open. Dobrovolníci s vyššími pásy si pak mohli vyzkoušet i soutěž v mistrovské kata Gankaku, kterou se učili právě na letošním soustředění.

Odpoledne začal šéftrenér klubu a zkušební komisař Kamil Guzek kontrolovat připravenost všech cvičenců na páskování. Nejprve bylo na programu kihon-ido a ve večerních hodinách se pokračovalo řízeným kumite.

V pátek ještě před odjezdem čeká na všechny nejdůležitější zkouška z kata. Poté už se všichni účastníci letošního soustředění dozví výsledky všech proběhlých soutěží a zejména pak očekávané výsledky páskování. Kolem půl třetí odpoledne bude soustředění oficiálně zakončeno a všichni zamíří autobusy zpět do Hradce Králové.

 

Fotografie z šestého dne si můžete prohlédnout zde.