Aktuální reportáže

Nekoř 2014 - 4.den

(12.08.2014, 23:46)

V úterý byl naplánován odpočinkový den, alespoň co se tréninkového programu týče. Jinak počasí bylo i přes nepříznivou předpověď perfektní a umožnilo i několik venkovních aktivit. Jednou z nich byla soutěž Spartak Trophy, tedy historicky velmi stará soutěž, která už se na soustředěních SK Karate Spartak HK koná více než 20 let.

Jde o soutěž složenou z několika disciplín, které se rok od roku mění. Tentokrát čekalo na soutěžící 9 disciplín, zaměřených převážně na balanční a stabilizační dovednosti, což je jedno z hlavních témat letošního turnusu. O jednotlivých soutěžích hodně napoví fotografie z dnešního dne. Vítězové v jednotlivých věkových kategoriích jsou už známi, my je ale zatím ještě neprozradíme.

Kromě Spartak Trophy cvičenci opět skládali origami druhé obtížnosti a procvičili si mozek nad japonskými rébusy. Svou koncentraci, přesnost a jemnou pohybovou motoriku si procvičili také při kaligrafii, dnes se kreslily tři kanji znaky výrazu karate dó. Nechyběla ani přednáška o historii karate, vzniku SKIF ve světě i v České republice. Přednáška byla doplněná i o fotografie starých mistrů a fotodokumentaci první návštěvy trenérů v Japonsku na MS SKIF v roce 2006.

I přestože byl odpočinkový den, úplně se s tréninkem nezahálelo. Cvičení nové kata Gankaku i příprava na páskování byly ale dobrovolné, kdo chtěl odpočívat, měl možnost. Většina cvičenců ale využila příležitost si trochu potrénovat a zlepšit se v nové kata či trochu se přiblížit úspěšnému páskování. Den pak byl zakončen tradičním táborákem. Letos se nečekalo až na čtvrtek, využilo se přízně vrtkavého počasí a cvičenci se u táboráku na opékání párků a zpěv u kytary sešli už v úterý.

 

Fotografie ze 4. dne soustředění naleznete zde.