Aktuální reportáže

Nekoř 2014 - 2.den

(11.08.2014, 00:06)

I druhý den soustředění SK Karate Spartak HK v Nekoři provázelo krásné počasí. Ranní trénink pod polojasnou oblohou se nesl ve znamení přípravy na páskování, především řízené sanbon kumite a kata a také procvičení některých prvků z nově procvičované kata Gankaku. Ještě před obědem si cvičenci procvičili své dovednosti při skládání origami první základní obtížnosti a také si vyzkoušeli japonské rébusy sudoku, sikaku, masyu a nurikabe.

Po vydatném obědě i odpočinku pak na cvičence čekalo náročné odpoledne, které se skládalo z osmi stanovišť – individuální hodnocení kata na páskování, focení na pohledy, cvičení se zbraní nunčaku, procvičování postojů, cvičení se zbraní tonfa, procvičování nové kata Gankaku, měření síly úderu a soutěž na zapamatování předmětů, odkrytých na určitý časový úsek.

Večer byl už více individuální a cvičenci si mohli procvičovat přípravu na páskování a krátce si zacvičili také stabilizační trénink na balančních čočkách a s medicinbaly. Závěr dne pak patřil promítání. Tentokrát bylo na programu oddechovější téma – několik dílů seriálu Kung-fu Panda. Už je také složeno 585 origami.

 

Fotografie z druhého dne soustředění si můžete prohlédnout zde.