Aktuální reportáže

Nekoř 2014 - 1.den

(10.08.2014, 00:16)

Nekoř 2014 - reportáž z prvního dne (9.8.2014)

 

Soustředění Nekoř 2014 bylo zahájeno. Účastníci dorazili dvěma autobusy do rekreačního střediska Lorien v sobotu dopoledne. Turnus začal jako vždy připomenutím základních pravidel soustředění a také přiblížením hlavní náplně týdenního pobytu.

Letošní soustředění je zaměřené především na přípravu na páskování, nácvik nové kata Gankaku, pro pokročilé závodníky pak kata Unsu. Trénink bude ale zpestřen i tradičními aktivitami jako je kaligrafie, origami, japonské rébusy, cvičení se zbraněmi bó, nunčaku, tonfa či měření síly úderu.

V sobotu už si cvičenci stihli procvičit kata na páskování podle jednotlivých kyu a na hlavním společném tréninku se trénovaly především technické základy, které nejvíce ovlivňují celkový výkon karate. Zpestřením pak bylo krátké večerní cvičení při zapálených loučích.

Stihlo se také sestavit 103 origami jeřábů, účastníci soustředění si vyzkoušeli týmovou práci při plnění prvního úkolu pro jednotlivé pokoje, zopakovali si význam morálního kodexu karate dojokun a shlédli videoprojekci medailonků hlavních představitelů SKIF, tedy sokeho Hirokazu Kanazawy a také instruktorů SKIF včetně současného šéfa světové federace Nobuakiho Kanazawy, který v posledních dvou letech už dvakrát navštívil Hradec Králové na pozvání trenérů SK Karate Spartak HK.
 

Výběr fotografií z prvního dne