Aktuální reportáže

Mistrovství ČR SKIF 2019

(01.05.2019, 19:22)

Ve sportovní hale Třebeš uspořádal náš klub dne 28.4.2019 už 8. ročník Mistrovství České republiky SKIF. Velkou pochvalu zaslouží všichni, kteří pomáhali s přípravou a organizací, bez které by nebylo možné republikový šampionát uskutečnit.

V neděli se na 4 tatami v kategoriích republikového šampionátu představilo celkem 545 závodníků z 34 klubů České republiky. Karatisté z hradeckého Spartaku vybojovali celkem 49 medailí, z toho 17 zlatých, a ovládli tak medailový žebříček před SKBU Hostivař a Karate Lichnice.Hned dva tituly vybojovala dvojnásobná mistryně Evropy SKIEF Barbora Bukáčková, uspěli také další favorité – Radka Dejdarová, Lucie Havrdová, Barbora Ježková, David Novák či Aleš Pejcha. Nominační kategorii vyhrála také Adina Matoulková. Závodníci našeho klubu také dominovali v soutěžích jakusoku kumite a získali také tři týmové tituly, když vyhráli kumite tým mužů, kata tým žen a kata tým žáků. MČR SKIF bylo posledním nominačním turnajem na Mistrovství světa karate SKIF.

Po sérii reprezentačních soustředění bude známa kompletní sestava českého týmu pro světový šampionát, který za podpory města Hradce Králové a Královéhradeckého kraje pořádá náš klub od 15. do 21. července.