Aktuální reportáže

Mistrovství ČR 2017

(29.12.2017, 17:18)

Ve dnech 2. a 3. prosince 2017 se v Karlových Varech konalo Mistrovství České republiky Českého svazu karate, do kterého velmi výrazně zasáhli i závodníci královéhradeckého Spartaku. Na republikový šampionát postoupili pouze závodníci, kteří si něj vybojovali postup na Národních pohárech během celého roku. A v konkurenci 612 karatistů z 82 klubů se rozhodně neztratili. Celkem získali 2 zlaté, 1 stříbrnou a 3 bronzové medaile. Navíc vybojovali dalších pět umístění na pátých pozicích.

Nejúspěšnější byla Barbora Bukáčková, která vybojovala titul mistryně republiky v kategorii kumite ženy U21 -68 kg a k tomuto prvenství přidala ještě druhé místo v kategorii kumite ženy -68 kg. Kromě toho obsadila ještě páté místo v kata ženy U21.

O velké překvapení se postaral Petr Felcman, který v kategorii kumite muži -75 kg hned v prvním kole porazil největšího adepta na titul Dominika Szalaye z Českých Budějovic a poté se postupně probojoval až k titulu mistra ČR.

Na medailové pozice se dostali ještě Jan Malý (3. místo kumite muži -60 kg), Dominik Gregor (3. místo kumite muži U21 -75 kg) a Lucie Havrdová (3. místo kumite juniorky -59 kg).

Další bodované pozice obsadily ještě Jana Vrbatová a Anna Faltová, u které se v rámci jejího debutu na vrcholné republikové úrovni jednalo o velký úspěch.

V neděli pak startoval ve velmi nabité kategorii kata ml. žáci 7-9 Jan Jaroš, který se na šampionát probojoval z krajského žebříčku. Při své premiéře zacvičil velmi pěkně kata Heian Godan, ale bohužel prohrál těsně 2:3. Jeho soupeř pak už dál nepostoupil, takže pro Honzu bohužel turnaj skončil.