Aktuální reportáže

ME SKIF 2014

(17.05.2014, 11:43)

Hned tři zástupci SK Karate Spartak HK zasáhli do bojů na ME karate SKIF v Drážďanech ve dnech 9. až 11. května 2014. Hradeckou část české reprezentační výpravy pod vedením trenéra Kamila Guzka tvořili Barbora Bukáčková, Jan Boháč a Tomáš Brož.

Hradečtí karatisté byli v Německu úspěšní a dokonce se postarali o jedinou zlatou medaili české reprezentace, když Bára vyhrála kumite dorostenek. Bojovalo se bez rozdílu hmotnosti a Bára až do finále vyhrávala všechny zápasy před časovým limitem, včetně semifinále s Anisou Niežovou z Tádžikistánu. V boji o titul pak nastoupila proti Rusce Irině Bižové, kterou porazila 1:0 a mohla se radovat z titulu. Už před tím ale podala vynikající výkon v kata, když postoupila mezi 8 nejlepších závodnic a pak dokonce do finálové čtyřky. Nakonec z toho byla čtvrtá příčka, soutěž kata dorostenek vyhrála Anne Petersenová z Dánska.

Na tatami se představil také Jan Boháč, který v silné konkurenci 46 závodníků obsadil vynikající páté místo v kata mužů a těsně mu tak unikla účast ve finálovém boji čtyř nejlepších katařů. V kumite mužů bojoval Tomáš Brož, který vyhrál jednoznačně první kolo, ve druhém ale nestačil na soupeře ze Švýcarska. Tomáš bojoval i v týmu, v prvním zápase proti ruskému protivníkovi prohrál těsně 0:1, český tým nakonec ruskému výběru podlehl a se soutěží se rozloučil hned po prvním kole.