Aktuální reportáže

MČR mládeže 2014

(29.12.2014, 15:11)

V neděli 7. prosince 2014 vyvrcholila závodní sezóna žactva, dorostu a juniorů Mistrovstvím České republiky, které pořádal Fight Club České Budějovice. Do Jižních Čech vyrazilo i osm závodníků SK Karate Spartak Hradec Králové, kteří se na tento turnaj nominovali na různých soutěžích v průběhu předešlého roku.

 

Našim reprezentantům se tentokrát bohužel příliš nedařilo v disicplíně kata. Barbora Bukáčková (7.), Petr Felcman (7.), Jana Vrbatová (5.) a Dominik Gregor (5.) sice dosáhli na bodované pozice, ale na medaili to bohužel nestačilo. Lepší náladu však přinesla disciplína kumite, ve které naši cvičenci vybojovali jednu zlatou a tři bronzové medaile.

Zvláštní pozornost zaslouží výkon Barbory Bukáčkové, která potvrdila svoji celoroční nadvládu v kategorii dorostenek nad 54 kilogramů a zaslouženě získala titul mistryně České republiky. Odměnou jí pak byla i nominace na Mistrovství Evropy mládeže, které se bude konat na začátku února ve švýcarském Curychu. Zde bude Bára navazovat na letošní sedmé místo.

O zbylé cenné kovy naší výpravy se postarali Dominik Gregor (3. místo kumite dorostenci -63 kg), Jan Malý (3. místo kumite junioři -55 kg) a Jana Vrbatová (3. místo kumite juniorky +59 kg).

Na bodovanou pozici dosáhla ještě Lucie Havrdová, které při svém debutu na republikovém šampionátu obsadila 7. místo v kategorii kumite st. žákyně +50 kg.

 

Kompletní výsledky

Fotografie