Aktuální reportáže

Grand Prix Hradec Králové 2014

(17.05.2014, 01:57)

Už popatnácté uspořádal Spartak Hradec Králové turnaj Grand Prix Hradec Králové, který se stal v posledních letech největším turnajem karate v České republice. Letošní ročník, konaný 26. a 27. dubna 2014, byl specifickými třemi novinkami. Poprvé byla závodníkům k dispozici rozcvičovací hala, kde byla položena dvě tatami a také zde probíhalo slavnostní vyhlašování výsledků a předávání cen. Poprvé byla GPHK řízena novými časomírami, které vyvinuli trenéři Spartaku ve spolupráci s Českým svazem karate. A třetí novinkou byla možnost startu závodníků ve dvou věkových kategoriích.

Za zmínku stojí určitě i tradičně atraktivní ceny. Výběr stojanových pohárů, kterým se říká ameriky, nezklamal a byl závodníky přijat s nadšením. Firma Kwon přispěla na sportovní tašky pro vítěze a Radka Krejčová byla autorkou další překrásné sady medailí. Turnaj proběhl k velké spokojenosti závodníků, trenérů i rozhodčích,  a to zásluhou všech členů klubu, kteří se na organizaci turnaje podíleli, a za to jim také patří velké poděkování.

Turnaje se zúčastnili závodníci z 91 klubů 16 států. V součtu všech kategorií obsadili celkem 1150 startů. Jako vždy v posledních letech dominovala velká výprava Ukrajiny, která zvítězila v celkovém hodnocení. Hodně vidět byla i reprezentace Egypta, která získala celkem 14 zlatých medailí. Z českých týmů se nejlépe umístily oba českobudějovické kluby, Spartak Hradec Králové obsadil 35. příčku, ale Grand Prix bude pro náš klub vždy důležitá spíše po organizační stránce, než po té sportovní. A právě v organizaci všichni naši závodníci dostávají ippon, jak prohlásil přímo na turnaji mezinárodní expert na taktiku karate Antonio Oliva Seba ze Španělska.