Aktuální reportáže

Grand Prix Hradec Králové 2013

(11.05.2013, 14:14)

V Hradci Králové se ve dnech 27. a 28. dubna 2013 uskutečnil už 14. ročník mezinárodního turnaje Grand Prix Hradec Králové. Tentokrát čekal organizátory akce z SKK Spartak HK velký test, přenést největší turnaj karate v České republice z kongresového centra Aldis do nové Sportovní haly Třebeš. Ta nabízí pěkné sportovní podmínky, ale nikoliv prostorné zázemí, proto byl před halu umístěn party stan s občerstvením i venkovní krytý prostor s tatami na rozcvičení. Do Hradce Králové tentokrát přicestovalo 708 registrovaných závodníků ze 107 klubů 17 států. Na tatami se představili závodníci z Kosova, Chorvatska, Egypta, Francie, Německa, Maďarska, Lotyšska, Lucemburska, Nizozemska, Norska, Polska, Ruska, Srbska, Slovenska, Švédska, Ukrajiny a samozřejmě České republiky, včetně reprezentačního týmu.

 

SK Karate Spartak HK získal na letošní Grand Prix tři medaile. Stříbrné pozice obsadily kata tým juniorů a Barbora Bukáčková v kumite dorostenek nad 54 kg. Třetí místo pak v kumite žáků do 45 kg vybojoval Vojtěch Jedlička. Na bodovaných místech se umístili ještě Lukáš Král, Jan Malý a Jan Tobola. Celkové hodnocení ovládla stejně jako v loňském roce Ukrajina. Další, tedy 15. ročník Grand Prix Hradec Králové, se bude konat opět v třebešské hale, a to 26.-27.4.2014.

Grand Prix Hradec Králové je podporována statutárním městem Hradec Králové, které turnaj zařadilo do série nejprestižnějších akcí města s názvem Regina. Turnaj je podporován i Královéhradeckým krajem.

 

Fotografie

Kompletní výsledky

Pořadí klubů