Ušní svíce

Ušní svíce

Léčba ušními svícemi je nově obnovená přírodní terapie podle prasteré receptury. Tato léčebná metoda je určitou obdobou čínské MOXI. Ušní svíce se vyrábějí i dnes ručně ze směsi včelího vosku, medu a osvědčených drog (šalvěj, heřmánek, skořice, rozmarýna, levandule, jalovec, i jiné byliny) ve formě éterických olejů a přírodní lněné vlákniny.

Druhy ušních svící jsou: LUCIE - BIOSUN - ORIGINAL - HOPI.

Léčebný účinek:

Ušní svíce se zapálí a opačným koncem se vloží pacientovi do ucha. Při spalování působí dvě stádia léčebného účinku.
I. Podtlak v počáteční fázi "komínový efekt" způsobuje citelné uvolnění napětí v uchu a v příslušných dutinách, které ošetřovaný vnímá jako spontánní úlevu.
II. Mlžný koncentrát nasycenými substancemi z léčivých bylin a medu zahltí vnitřní ucho, kde uvolní případné usazeniny a stimuluje tvorbu ušního sekretu.

Indikace:

Ušní svíce se indikují při iritaci ucha a příslušných dutin, vleklých bolestí uší a hlavy, pocitech tlaků v uších a hlavě, migrénách, předrážděnosti a stresových symptomech jako důsledek vegetativních poruch, sinusitis a rhinitis, nedostatečnému prokrvení ucha, energetických revitalizacích při nedoslýchavosti, lokálních a reflexních aktivizacích látkového a lymfatického oběhu, stimulacích energetického toku, k celkovému posílení imunitního systému organismu.

Kontraindikace:

Obecně nejsou kontraindikace známi. Ušní svíce se nepoužívají při perforaci bubínku nebo alergií na obsažené přírodní látky.

Terapie doporučená:

  • zásadně na obou uších
  • chronické případy - až 2x týdně
  • akutní onemocnění - po dobu 7dnů v 1týdnu
  • prevence, revitalizace - pravidelně 1x za 3 - 4týdny
  • sekret žlutý až lehce žlutohnědý (úspěšná terapie)
  • sekret tmavě žlutohnědý až hnědozelený - (toxické prostředí, nutnost opakování terapie)
  • vždy ucho vyčistit, nezatlačit
Léčba ušními svícemi nenahrazuje léčbu lékaře. Je nutné upřednostnit diagnostiku a ošetření kompletním odborníkem. Případně s lékařem spolupracovat.