Ukázky

Výroční ukázky 2018

(19.03.2018, 02:18)

V neděli 4.3.2018 se konaly tradiční výroční ukázky klubu, na kterých se představilo 102 cvičenců, tedy necelá polovina klubu. Na palubovce Sportovní haly Třebeš předvedli své umění před zaplněnou tribunou karatisté od předškolní přípravky až po členy závodního týmu "A" a cvičence z tréninků pro dospělé.

Po úvodním nástupu všech cvičenců byl začátek ukázek společný. Karatisté předvedli několik základních technik a následně také nejzákladnější kata Taikyoku Shodan. Další část patřila pěti sestavám kata řady Heian, které předvedly vždy jednotlivé skupiny dle svých technických stupňů (pásků). Poté už následovala novinka výročních ukázek, a sice zacvičení všech kata školy shotokan. Diváci tak mohli sledovat 26 sestav v podání 26i vybraných cvičenců z pokročilejších tréninkových skupin a trenérů.

Další úsek ukázek byl věnován kumite (zápasu), a to všech jeho podobách od základních nácviků, přes celou řadu řízených forem až po sportovní utkání. V závěru ukázek pak byly k vidění pohybové nácviky a také závěrečné údery v postoji kiba-dači, které všech 102 cvičenců předvádělo i s výkřikem "kiai".

Vedení klubu v rámci výročních ukázek rovněž ocenilo své nejlepší závodníky a nejaktivnější členy za rok 2017.

Ještě jednou děkujeme všem cvičencům za jejich účast a všem divákům za vytvoření výborné atmosféry.

 

Fotografie