Semináře

Trenéři Spartaku skládali zkoušky v Tokiu

(22.04.2017, 18:34)

Trenéři Královéhradeckého SK Karate Spartak Kamil Guzek a Pavel Švojgr se ve dnech 31.3.2017 až 2.4.2017 zúčastnili tradičního mezinárodního semináře v Tokiu, kde se celému karatistickému světu prezentují nejdůležitější metodické změny ve federaci SKIF.

Třídenní tréninkový seminář byl doplněn školením rozhodčích a také zkouškami na vysoké technické stupně. Oba trenéři Spartaku úspěšně prošli zkouškami u zakladatele světové federace a legendárního karatisty Hirokazu Kanazawy. Kamill Guzek obdržel 5. DAN, tedy nejvyšší stupeň karate SKIF v České republice, a Pavlu Švojgrovi byl udělen 3. DAN.

Také další čeští karatisté mají šanci obdržet vyšší černé pásy, neboť 13.dubna přijíždí do Hradce Králové na každoroční seminář spojený se zkouškami nejstarší syn mistra Kanazawy Nobuaki, který před několika lety vedení světové federace převzal od svého otce. Kontakt s japonskými mistry výrazně pomáhá k technickému i závodnímu růstu karatistů královéhradeckého Spartaku, jejichž sportovní činnost mládeže i vrcholový sport podporuje město Hradec Králové a Královéhradecký kraj.