Semináře

Seminář - Nobuaki Kanazawa 2014

(17.05.2014, 01:48)

Do Hradce Králové zavítal na pozvání našeho klubu už podruhé prezident Světové karatistické federace SKIF pan Nobuaki Kanazawa, nejstarší syn zakladatele organizace Hirokazu Kanazawy. Už na začátku dubna se v Tokiu trenérům Kamilu Guzkovi a Pavlu Švojgrovi svěřoval, jak moc se do Hradce Králové těší, a zároveň se omlouval, že v nabitém programu bude moci strávit v našem městě pouze dva dny. Na jeho přání byl také seminář 21. dubna rozdělen na jeden trénink pro zájemce od 6.kyu a na další trénink pouze pro černé pásy.

Ve sportovní hale Třebeš také proběhlo páskování na mistrovské stupně. Z našeho klubu složili zkoušky na 1. DAN (1. černý pás) Jan Rohlena, Jan Boháč a Jakub Škaloud. 2. DAN (2. černý pás) pak získal Tomáš Brož.


V úterý pak kančo (kančo = japonský výraz pro šéfa organizace) Nobuaki Kanazawa absolvoval dva kratší tréninky s instruktory Spartaku a dalších klubů SKIF CZ, na kterých rozebral pokročilejší kata Wankan, Nidžušiho, Hangecu, Unsu a Gankakaku. Stihl ještě oficiální oběd s představiteli města Hradce Králové, na kterém velmi chválil cvičence našeho klubu za příkladnou koncentraci a kázeň na semináři.

Kančo Nobuaki Kanazawa před odjezdem poděkoval za pozvání a vyjádřil velkou spokojenost s pobytem v ČR. V příštím roce by měl mistr přijet znovu ve stejném termínu. Všichni doufáme, že to tentokrát bude na delší dobu, aby se mohl uspořádat dvoudenní seminář.

Fotografie z akce