Semináře

Manabu Murakami 2017

(28.09.2017, 00:12)

Letos už podruhé zavítal do Hradce Králové šéfinstruktor světové federace SKIF syuseki shihan Manabu Murakami (8.DAN). Poprvé přicestoval na návštěvu Mistrovství Evropy, které pořádal náš klub, a nyní po tři dny (22. - 24.9.2017) vedl seminář karate ve sportovní hale Třebeš v rámci pravidelné podzimní návštěvy České republiky.

Jako každý rok předával spoustu cenných informací jak pro začátečníky, tak pro ty nejpokročilejší trenéry. V jeho pojetí tréninku se propojuje technická dokonalost, znalosti hloubky mechaniky a energie těla a také filozofie. Semináře se zúčastnilo na 150 cvičenců. Nedělní program pak byl zakončen zkouškami na technické stupně DAN (černé pásy). Ze Spartaku splnilo zkoušky hned 5 cvičících. První DAN získali Radka Dejdarová, Lucie Havrdová, Daniel Šmída a Jan Kučera. Trenér Tomáš Brož pak získal třetí DAN.

Kromě tréninkového programu tentokrát měla návštěva shihana Murakamiho v Hradci Králové také další důvod. Mistr chtěl s trenéry Spartaku projednat možnosti pořádání Mistrovství světa karate SKIF v Hradci Králové v roce 2019. Tento termín původně patřil Japonsku, ale v souvislosti s konáním olympijských her 2020 v Tokiu se vyskytly problémy s halou, a tak japonští organizátoři hledají jiné pořadatele. Shihan Manabu Murakami potvrdil, že díky velmi úspěšné organizaci ME SKIEF 2017 je právě královéhradecký Spartak nejvážnějším kandidátem na uspořádání nadcházejícího světového šampionátu.

Fotografie