Aktuální reportáže

Spartak získal na MČR tři zlaté medaile

(14.04.2013, 23:55)

Letošní Mistrovství ČR seniorů a Masters pořádal náš klub poslední březnový den ve Sportovní hale Třebeš. Náš klub však nesledoval pouze organizační část turnaje, ale také výkony našich dvou zástupkyň Radky Krejčové a Evy Lálové.

 

Eva měla ve své hmotnostní kategorii do 55 kg situaci nečekaně snadnou. Do Hradce Králové totiž překvapivě nedorazila ani jedna z jejích soupeřek, takže získala zlatou medaili bez boje. Do zápasů tak zasáhla pouze v kategorii BRH (bez rozdílu hmotnosti), kde získala konečné sedmé místo.

 

Radka obhajovala titul ve své hmotnostní kategorii nad 68 kg a letos nastoupila i do kategorie BRH. Svůj první cíl splnila vítězstvím nad Lucií Benešovou (SKR SU Ústí nad Labem) a následně nad Hanou Dostálovou (SKK Shotokan Liberec). Tím získala mistrovský titul a téměř s jistotou i start na Mistrovství Evropy, které bude hostit na začátku května Budapešť.

Stejně hladký průběh měla i kategorie BRH, kde si Radka nejprve poradila se Zuzanou Teufelovou (SKR SU Ústí nad Labem), potom podruhé na tomto turnaji s Hanou Dostálovou (SKK Shotokan Liberec) a nakonec porazila ve finále Vladimíru Račákovou (Fight Club České Budějovice). Tím si připsala i druhý titul mistryně České republiky a stala se tak nejúspěšnějším účastníkem celého šampionátu.

 

V hodnocení klubů obsadil Spartak Hradec Králové čtvrté místo.

 

Kompletní výsledky MČR si můžete prohlédnout zde.

Kompletní pořadí klubů si můžete prohlédnout zde.