Aktuální reportáže

Spartak zahájil závodní sezónu ligovými zápasy

(18.01.2013, 01:42)

V Ústí nad Labem se v sobou 12.1.2013 konalo 1.kolo Ligy kumite týmů, do kterého zasáhlo i 14 závodníků Spartaku Hradec Králové. Někteří z nich hájili přímo barvy našeho klubu, jiní nastupovali za Výběr Královéhradeckého kraje.

Ligová soutěž je letos poprvé koncipována jinak, než jak tomu bylo v několika posledních letech. Nejedná se již o tříkolový turnaj, ale nově se liga skládá ze dvou základních kol a následného finále, do kterého postoupí čtyři nejlepší týmy základní části. Ty se pak utkají vyřazovacím způsobem o medailová umístění. Finále se bude konat v rámci Mistrovství ČR seniorů, které pořádá na konci března v Hradci Králové náš klub.

 

V kategorii mužů nastoupil Spartak v sestavě: Tomáš Brož, Ivo Šroler, Pavel Švojgr, Stanislav Krtek a Petr Charvát (hostování z KK Lichnice). V rámci prvního kola  čekala na tuto pětici celkem tři utkání. Nakonec z toho však byl bohužel pouze jeden bod za remízu 2:2 s TJ Karate Praha. S favorizovaným celkem TJ Karate České Budějovice prohrál náš tým těsně 1:2 a s karlovarským Výběrem ekarate 1:3. Náš tým je tak zatím průběžně šestý se ztrátou čtyř bodů na postupovou pozici. Ve druhém kole však bude mít k dispozici o jeden zápas navíc, než některé týmy nad ním.

 

Tým žen, který obhajuje titul mistryň České republiky, tvořily Radka Krejčová, Eva Lálová, Aneta Markušová (hostování ze Slavie TU Liberec) a Lenka Jůzová (hostování z Karate-do Němčice). Ženy mají účast ve finále vzhledem k počtu přihlášených týmů jistou, jedná se pouze o to, jakou budou mít výchozí pozici pro rozlosování. V prvním kole dokázal Spartak zvítězit jak nad TJ Karate České Budějovice (2:0), tak nad SKR SU Ústí nad Labem (1:0). Tabulku tedy vede s náskokem dvou bodů.

 

Velice dobře si zatím vedou i junioři startující za Královéhradecký kraj ve složení: Jan Boháč, Petr Felcman (oba Spartak HK) a Jan Šrámek (KCK Team). Ti vytěžili z úvodních čtyř zápasů celkem pět bodů a v průběžném hodnocení jim patři třetí příčka.

 

Juniorky Barbora Bukáčková, Andrea Žáková, Jana Vrbatová (všechny Spartak HK) a Petra Vávrová (KCK Team) vybojovaly Královéhradeckému kraji zatím pouze jeden bod a do druhého kola půjdou ze třetí pozice. I ony mají účast ve finále jistou a příště tak mohou pouze vylepšit svoji výchozí pozici.

 

Dorostenci Královéhradeckého kraje jsou prozatím čtvrtí. David Novák, Dominik Gregor a Jan Malý (všichni Spartak HK) odjížděli z Ústí nad Labem s bilancí dvě výhry a dvě porážky. Příště je čekají ještě tři zápasy a budeme tedy doufat, že si udrží postupové místo do finále.

 

Druhé ligové kolo se bude konat 23.2.2013 v Českých Budějovicích.

Průběžné výsledky a rozlosování si můžete prohlédnout zde.

Fotografie týmů si můžete prohlédnout zde.

 

Po ligových zápasech následoval jako tradičně Národní pohár seniorů, který byl zároveň jednou z postupových soutěží na Mistrovství České republiky. Ze Spartaku tentokrát startovala pouze Eva Lálová, které se do kategorie žen do 55 kilogramů nepřihlásila žádná soupeřka, a tak si zazápasila alespoň v kategorii BRH (bez rozdílu hmotnosti). V té obsadila páté místo a s největší pravděpodobností se tak v Hradci Králové na MČR představí v obou těchto kategoriích.

 

Kompletní výsledky Národního poháru naleznete zde.