Aktuální reportáže

Spartak přivezl z Ústí nad Orlicí 11 medailí

(01.12.2012, 14:51)

24.11.2012 proběhla v Ústí nad Orlicí soutěž Generali Cup, na kterou vyrazil širší závodní tým našeho klubu. Pro některé závodníky se jednalo čistě o sbírání zkušeností, pro některé se jednalo i o poslední možnost, jak si zajistit nominaci na Mistrovství ČR mládeže.

 

V kata st. žáků vybojoval cennou bronzovou medaili Vojtěch Jedlička, který měl start na MČR jistý už z republikových nominačních turnajů. Šanci tak mohli dostat ostatní závodníci Východočeského svazu karate, mezi kterými byli i Lukáš Král a Dominik Gregor. Z důvodu účasti mimokrajských závodníků se nakonec celá situace vyvinula tak, že se adepti na postup na MČR museli střetnout v samostatné kategorii. V té se do finále probojovali právě oba naši závodníci, z nichž šťastnější byl nakonec Lukáš Král.

V kategorii starších žákyň přidala další bronz na účet našeho klubu Barbora Bukáčková. Mezi dorostenci bojoval o svůj start na republikovém šampionátu Jan Malý. Ten obsadil třetí místo, ale o postup musel vyhrát ještě jeden zápas. To se mu nakonec podařilo, takže skutečně rozšířil startovní listinu našeho klubu. Poslední dvě medaile z disciplíny kata, doplnil ještě Jan Boháč v kategorii juniorů, kde získal stříbro, a v kategorii mužů, kde získal bronz.

 

Dalších šest medailí nám vynesla disciplína kumite:

Adam Matěj 3. místo st. žáci -45 kg
Barbora Bukáčková 2. místo st. žákyně +50 kg
Jan Malý 3. místo dorostenci -52 kg
Daniel Brendl 2. místo junioři -76 kg
Jan Boháč 3. místo junioři -76 kg
Andrea Žáková 2. místo juniorky +59 kg

 

Kompletní výsledky naleznete zde.

 Fotografie z turnaje si můžete prohlédnout zde.