Aktuální reportáže

Spartak přivezl z Národního poháru 3 medaile

(24.02.2012, 10:57)

Neděle 18.2.2012 byla v severomoravských Odrách nejen dnem vyhrazeným pro druhé kolo 1. ligy karate kumite družstev, ale také pro druhé kolo Národního poháru seniorů, který se tradičně koná ve stejný den po ukončení ligových duelů. Za náš klub se této soutěže jednotlivců zúčastnila trenérka Radka Krejčová a asistentka Eva Lálová.

 

Radka startovala v kategorii kumite ženy +68 kilogramů, kde měla pouze jedinou soupeřku Šárku Burýškovou z SKR SU Ústí nad Labem. S tou si bez problémů poradila a získala tak zlato. Následně nastoupila ještě do kategorie kumite OPEN (bez rozdílu hmotnosti), kde již byla konkurence výrazně početnější. I tady se ale Radka probojovala až do finále, kde bohužel podlehla své velké rivalce a Petře Pecekové. O výsledku tohoto utkání však tentokrát nerozhodovalo samotné skóre, ale zranění pražské závodnice, která pro zranění nosu nebyla schopná pokračovat v utkání.

 

Druhá naše zástupkyně Eva Lálová bojovala v kategorii kumite ženy -55 kilogramů. Tady si v semifinále poradila s Adélou Lehečkovou z SK Kamura Ústí nad Labem, ale ve finále nestačila na reprezentantku a svoji kolegyni z ligového týmu Anetu Markušovou ze Slavie TU Liberec. Eva pak nastoupila rovněž do kategorie OPEN, kde však vypadla ve čtvrtfinále. Kvůli následnému neúspěchu své soupeřky bohužel nemohla nastoupit do repasáže a tato kategorie tak pro ní skončila bez bodového zisku.

 

Celkově Spartak díky těmto třem medailím obsadil v žebříčku klubů druhé místo.

 

Kompletní výsledky Národního poháru jsou k dispozici zde.