Aktuální reportáže

Spartak přivezl z MČR pět medailí včetně dvou zlatých

(04.12.2012, 15:21)

O víkendu 1. a 2. prosince 2012 hostily České Budějovice vrchol letošní mládežnické sezóny - Mistrovství České republiky žáků, dorostu a juniorů. Tento turnaj byl jako tradičně otevřený pouze pro nominované závodníky, a tak se na jihu Čech sešla skutečná republiková špička. Náš klub reprezentovalo celkem 11 závodníků:

 

Barbora Bukáčková kata st. žákyně, kumite st. žákyně +50 kg
Lukáš Král kata st. žáci, kumite st. žáci -52 kg, kata tým
Vojtěch Jedlička kata st. žáci, kumite st. žáci -45 kg, kata tým
Adam Matěj kata st. žáci, kumite st. žáci -45 kg, kata tým
Dominik Gregor kata st. žáci, kata tým
Petr Felcman kumite dorostenci -63 kg
David Novák kumite dorostenci -63 kg, kata tým
Jan Malý kata dorostenci, kumite dorostenci -52 kg, kata tým
Andrea Žáková kata juniorky, kumite juniorky +59 kg
Jan Boháč kata junioři, kumite junioři -76 kg
Daniel Brendl kumite junioři +76 kg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sobotní program byl vyhrazen kategoriím žactva. Této části turnaje se zúčastnilo celkem 235 závodníků ze 43 klubů.

V disicplíně kata naši závodníci bohužel žádný individuální úspěch nezaznamenali. Chuť si však spravilo alespoň trio ve složení Vojtěch Jedlička, Adam Matěj, Lukáš Král, které v konkurenci osmi týmů vyhrálo kategorii kata tým žáků a slavilo tak tiul mistrů České republiky.

1. kolo výhra 5:0 nad Fight Club ČB "B"
2 .kolo výhra 4:1 nad Fight Club ČB "C"
FINÁLE výhra 5:2 nad Fight Club ČB "A"

 

Druhý titul přišel na účet Spartaku rovněž během sobotního programu, a to zásluhou Barbory Bukáčkové, která ovládla kategorii st. žákyň nad 50 kg.

1. kolo výhra 1:0 nad Adélou Těhlovou (SKP Karate Písek)
2. kolo výhra 4:0 nad Květoslavou Pokornou (Karate Hlinsko)
FINÁLE výhra 1:0 nad Klárou Halodovou (TJ Karate České Budějovice)

 

Další bodovaná umístění v kumite přidali Vojtěch Jedlička a Adam Matěj v kategorii st. žáků do 45 kg, kde oběma našim závodníkům těsně unikl bronz. Lukáš v kategorii st. žáků do 52 kg bohužel prohrál ve druhém kole poměrem 0:1. Jeho přemožitel následně neprošel přes semifinále a pro Lukáše tak turnaj skončil.

 

Ani v neděli, kdy dostaly prostor kategorie dorostu a juniorů, nedošlo ze strany našeho klubu k žádnému bodovanému umístění v kata jednotlivců. Výsledkovou bilanci tak opět zachraňoval kata tým ve složení Jan Malý, David Novák, Dominik Gregor, který obsadil třetí příčku. Ten prohrál v prvním kole s následnými vítězi ze Sport Relaxu a vzhledem k nízkému počtu přihlášených týmů pro něj tento výsledek znamenal přímý zisk bronzových medailí.

 

V kumite se opět dařilo lépe. Další titul mistra ČR se již sice nekonal, ale nejblíže k němu měl Daniel Brendl v kategorii juniorů nad 76 kg. Ten prohrál až ve finále se zkušeným českým reprezentantem a podobně jako v předloňském roce si z MČR odvezl stříbro.

1. kolo výhra 2:0 nad Antonínem Míkou (KK Klatovy)
2. kolo výhra 3:0 nad Ladislav Künzelem (KK Litvínov)
FINÁLE prohra 0:3 s Otou Andörferem (KK TJ Krupka)

 

 

 

 

Další medaili, tentokrát bronzovou, obstaral Jan Boháč v kategorii juniorů do 76 kg. Ten byl díky nejlepšímu postavení v nominačním žebříčku nasazen jako závodník číslo 1, a tudíž nastupoval rovnou do druhého kola. Tam bohužel remizoval s budoucím mistrem ČR, ovšem rozhodčí se v následném "praporkovém rozstřelu" přiklonili na stranu domácího závodníka. Na Honzu tak zbyl "pouze" boj o bronz, kde se mu rozhodčí odměnili rovněž rozhodnutím na hantei, avšak tentokrát v jeho prospěch.

2. kolo prohra na hantei s Josefem Ludačkou (TJ Karate Č.Budějovice)
boj o bronz výhra na hantei nad Nikolasem Mišíkem (TJ Karate Praha)

 

Do repasáží pak postoupili ještě Jan Malý (dorostenci do 52 kg) a David Novák (dorostenci -63 kg). Oba však svým soupeřům podlehli. Honza tak obsadil konečné sedmé místo a David skončil pátý.

 

V hodnocení klubů skončil Spartak v sobotu na šesté a v neděli na dvanácté příčce. V porovnání východočeských klubů skončil v sobotu jako první a v neděli jako druhý.

 

Kompletní výsledky MČR žáků naleznete zde.

Pořadí klubů z MČR žáků naleznete zde.

 

Kompletní výsledky MČR dorostu a juniorů naleznete zde.

Pořadí klubů z MČR dorostu a juniorů naleznete zde.

 

Fotografie si můžete prohlédnout zde.