Aktuální reportáže

Radka Krejčová skončila na MS devátá

(01.12.2012, 15:05)

Ve dnech 21.11. až 25.11.2012 se ve francouzské metropoli konalo Mistrovství světa seniorů, kterého se jako členka české reprezentace zúčastnila i trenérka Spartaku Radka Krejčová.

 

Radka nastupovala ve své tradiční kategorii kumite žen nad 68 kilogramů. V prvním kole porazila bulharskou závodnici Borislavu Ganevu poměrem 2:0. Stejným poměrem pak zvítězila ve druhém kole nad I. Aco z Peru. V osmifinále bohužel Radka nestačila na budoucí mistryni světa Nadege Ait Ibrahim, se kteoru prohrála těsně 0:1. V repasáži však mohla bojovat ještě o bronz, kde proti ní nastoupila japonská závodnice Ayumi Uekusa. S tou Radka bohužel prohrála 0:2 a obsadila tak konečné deváté místo.

V konkurenci 46 závodnic světové úrovně se však i přesto jedná o vynikající výsledek. Stejně vysoko se z české výpravy umístil už jen Vladimír Míček v kategorii kata mužů.

 

Radka následně startovala ještě jako členka českého kumite týmu, ve kterém naši reprezentaci čekalo hned v prvním kole favorizované Turecko. Radka nastupovala za Českou republiku jako první a remizovala 0:0. Remízou nakonec skončilo celé utkání, takže musel následovat rozhodující zápas. V něm bohužel naše čtvrtá závodnice prohrála. Jelikož výběr Turecka následně nepostoupil do finále, skončil tím turnaj i pro český tým.

 

Kompletní výsledky z MS naleznete zde.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.