Aktuální reportáže

První letošní závody proběhly ve Vamberku

(23.01.2012, 13:30)

Prvním turnajem roku 2012 byl Vamberecký lvíček, pořádaný v neděli 15. ledna, který byl vyhrazen výlučně pro žákovské kategorie a zejména pak pro začátečníky.

 

Za náš klub se této soutěže zúčastnili dva závodníci, a to Jan Malý a Dominik Gregor. Ti se představili v disciplíně kata, se kterou už mají určité zkušenosti ze své předešlé závodní činnosti, ale především byl pro ně tento turnaj premirérou v disciplíně kumite.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o turnaj, který nebyl zařazen do nominačního systému na mistrovství ČR a na kterém se tedy nebojovalo o body do žebříčků, mohli si oba naši závodníci vyzkoušet i některé pokročilejší kata. Oba tak dokázali postoupit do druhého kola s kata Heian Godan. Následně však oba prohráli s mistrovskou kata Jion. Jan Malý pak dostal šanci ještě v repasáži, kde však na svého soupeře nestačil s mistrovskou kata Enpi.

V kumite se soutěžilo ještě podle starých pravidel, ačkoliv od 1.1.2012 jsou v platnosti již pravidla nová. Jan Malý bohužel hned v úvodu svého prvního zápasu inkasoval kop na hlavu, za který jeho soupeř získal tři body. Honza už toto velkou ztrátu bohužel nedokázal stáhnout, a tak vypadl již v prvním kole. Stejný osud potkal i Dominika, který rovněž neprošel přes první kolo. Oba naši závodníci však podali velice sympatický výkon a účast na turnaji zejména v disciplíně kumite pro ně byl velice cennou zkušeností.

 

Kromě závodníků měl Spartak ve Vamberku své zastoupení rovněž mezi rozhodčími. Na spravedlivý průběh turnaje totiž dohlížel trenér Ivo Šroler a asistent Stanislav Krtek.