Aktuální reportáže

NP žactva a dorostu 7.6.2014

(26.06.2014, 01:38)

V sobotu 7.6.2014 hostilo severočeské město Lovosice druhé kolo Národního poháru Českého svazu karate žactva a dorostu. Spartak jeli reprezentovat Dominik Gregor a Barbora Bukáčková. Přestože oba naši závodníci startovali jak v disciplíně kata, tak disciplíně kumite, body tentokrát brali pouze z kumite.

 

Dominik ve své kategorii dorostenců do 57 kilogramů obsadil 7. místo, Bára mezi dorostenkami nad 54 kilogramů zvítězila. Oba naši zástupci si tak připsali cenné body do nominačního žebříčku na Mistrovství České republiky, které se bude konat 6.12.2014 v Českých Budějovicích.

 

Kompletní výsledky Národního poháru

 

Po skončení Národního poháru zasáhli naši závodníci za Výběr Královéhradeckého kraje i do následné Ligy kumite družstev dorostu, která bude vrcholit na jaře 2015. Dorostenky byly bohužel oslabené a místo tří závodníc nastupovaly ke svým zápasům pouze ve dvou. Kvůli vysokému manku, které si tak nesly hned do prvního zápasu, nakonec tentokrát nevybojovaly ani bod. Stejný osud nakonec potkal i dorostence, kteří podehli jak českobudějovickému Fight Clubu, tak i ústeckému Sport Unionu. V Lize se soutěží tabulkovým systémem, takže naši závodníci budou mít příležitost svoji bilanci vylepšit ještě ve druhém a třetím kole. Čtyři nejlepší týmy z každé kategorie nakonec postoupí do finálového turnaje.