Aktuální reportáže

EGP Plzeň 2017

(02.10.2017, 12:45)

V sobotu 2.10.2017 vycestoval výběr závodního týmu „A“ na silně obsazený mezinárodní turnaj Euro Grand Prix Plzeň, i když kvůli marodce se nakonec soutěže zúčastnilo pouze pět závodníků.

Nejlépe si vedla Barbora Bukáčková, která získala dvě bronzové medaile. V kategorii kumite ženy +68 kg nejprve porazila jasně 9:1 Slovenku Zuzanu Kubalovou. Ve druhém kole sice podlehla poměrem 1:2 Meryem Yildirimové z Německa, ale ta se následně dostala do finále, takže Bára mohla nastoupit ještě do repasáže. V té porazila další Němku Selinu Stamerovou a obsadila třetí místo. V kategorii kumite ženy U21 +60 kg Bára nejprve porazila Němku Natalie Hansovou 2:0, ale ve druhém kole prohrála s její krajankou Madeleine Schröterovou 1:4. I tentokrát ale postoupila do repasáže, kde v boji o třetí místo porazila Belgičanku Ophélii Mulolovou.

V kategorii kumite ženy U21 +60 kg startovala také Radka Dejdarová, která byla do této kategorie jakožto juniorka ostaršená, takže tu především sbírala zkušenosti. V prvním kole podlehla Selině Stamerové z Německa 0:3 a následně prohrála v repasáži s další Němkou Josephine Röhlovou, takže obsadila sedmé místo.

Lucie Havrdová (také jako ostaršená juniorka) startovala v kategorii kumite ženy U21 -60 kg. Zde prohrála se Švýcarkou Ginou Bortotovou 0:2 a tím pro ni soutěž bohužel skončila.

David Novák nastoupil nejprve v kategorii kumite muži -75 kg, kde podlehl jasně 0:10 belgickému reprezentantovi Julienu Custinnemu. Ten se následně nedostal do finále, takže pro Davida tato kategorie skončila. Podobně dopadl i Jan Boháč v kategorii kumite muži -84 kg, kde v prvním kole podlehl Belgičanovi Berremu Alofsovi 0:6. David si však alespoň trochu spravil chuť v kategorii kumite muži U21 -78 kg, kde nejprve porazil 2:0 Němce Robina Jolitze a poté svedl vyrovnaný boj s Belgičanem Walidem Deghalim. Po výsledku 0:0 však verdiktem rozhodčích postoupil do dalšího kola jeho soupeř. Ten následně v semifinále podlehl českému závodníkovi Marku Řeřichovi, takže David se do repasáže nepodíval.

Kompletní výsledky

Fotografie