Proč trénovat ve Spartaku

PROČ TRÉNOVAT V SK KARATE SPARTAK HRADEC KRÁLOVÉ?

 

Tréninkové zaměření a organizace

SK Karate Spartak trénuje styl KARATE SHOTOKAN už přes 30 let. V současné době má klub přes 250 členů, o které se stará 6 trenérů a 7 asistentů pod vedením šéftrenéra klubu Kamila Guzka (IV.DAN udělený mistrem Hirokazu Kanazawou). Rozsah působnosti SK Karate Spartak sahá od přípravy předškolních cvičenců, fyzickou a mentální přípravu přes kurzy karate a sebeobrany všech věkových kategorií až po vrcholovou sportovní činnost karate. Všichni členové klubu jsou rozděleni podle věku i technických stupňů, což umožňuje optimální tréninkovou skladbu pro dané tréninkové skupiny. Na trénincích působí zpravidla 1 trenér a 1 asistent. Převážná část tréninků je zaměřená na přípravu a ovládání těla, nácviku koncentrace a práce s vnitřní energií a následné využití pro techniky karate a sebeobranu.
 

Rozsáhlé tréninkové vybavení

Klub dispnuje pestrým technickým vybavením. Trénuje se na tatami, což zaručuje optimální komfort pro cvičení karate, v rámci seminářů i na parketách, které umožňují přesný kontakt chodidla s cvičební plochou a tedy optimální vnímání pevného postoje a techniky boje. Klub má také řadu tréninkových pomůcek pro nácvik úderů a kopů (odražeče, elektronické vesty pro měření síly úderu, boxovací pytle, boxovacího panáka, makiwaru apod.), posilovací náčiní či zbraně pro kobudo (bó, nunchaku, tonfa).
 

Ojedinělý systém přípravy

Klub připravuje své cvičence ojedinělým systémem přípravy na hlavní zkoušky technických stupňů (páskování), který se skládá z osmi dílčích částí (kihon, kihon-ido, kumite, ojo-ido, bunkai, kata, přípravné nácviky, vědomosti). Cvičenci se tak perfketně připraví na páskování, ale zároveň si osvojí i ty důležité aspekty karate, které se v páskování zpravidla nezkoušejí (např. techniky sebeobrany, znalost názvosloví a historie karate, fyzická zdatnost apod.). Systém přípravy sestavil Kamil Guzek ve spolupráci se všemi trenéry klubu. Tento systém funguje v rámci klubu řadu let a za tu dobu se nesmírně osvědčil, s čímž souvisí i početná členská základna klubu.
 

Vrcholoví sportovci

Pokročilejším cvičencům umožňuje klub specializaci v karate. Ve sportovním karate znamenají závodníci Spartaku absolutní špičku České republiky. Tým žen Spartaku vyhrál v letech 2006, 2007, 2008, 2009, 2011, 2012, 2013 a 2015 1.ligu karate. Především zásluhou Radky Krejčové získal klub SK Karate Spartak HK celkem 20 medailí z Mistrovství světa a Evropy.
 

Úspěchy

Klub SK Karate Spartak HK je autorem a organizátorem několika významných projektů a akcí. Kromě systému páskování, který zvyšuje efektivitu přípravy na zkoušky a udržuje motivaci cvičenců k zdokonalování technik karate a sebeobrany, provozuje klub ojedinělý databázový systém závodníků, klubů, závodních výsledků i soutěžních žebříčků KARATEREC.COM. Klub dále pořádá největší turnaj karate v České republice Grand Prix HK, kterého se tradičně účastní kolem 1200 soutěžích. V poslední době tak do Hradce Králové díky Grand Prix zamíří každoročně karatisté z 15 až 20 států světa. Velkolepou akcí byly také letošní ukázky klubu ve Sportovní hale Třebeš, kterých se zúčastnilo téměř 200 cvičenců klubu.