Závody

Ženy obhájily ligový titul, junioři skončili druzí

(15.04.2013, 00:14)

Liga kumite družstev má za sebou svůj další ročník, který probíhal poprvé v novém formátu. Autoři novinky (Kamil Guzek a Jiří Kotala) se tak trochu inspirovali "hokejovým soutěžním systémem" a zapojili do karatistické ligy obdobu play-off. Jednotlivé týmy tedy soutěžily ve dvou základních kolech, aby se pak nejlepší čtyři z každé kategorie utkaly na finálovém turnaji, který se konal spolu s Mistrovstvím ČR seniorů a Masters v Hradci Králové dne 31.3.2013 (turnaj organizoval náš klub).

Z pohledu Spartaku Hradec Králové byl hlavním želízkem v ohni především tým žen, který vládne české lize nepřetržitě od roku 2007, s výjimkou roku 2010, kdy skončil druhý. Ani tentokrát se nekonalo žádné překvapení. Naše závodnice s přehledem ovládly základní část a v Hradci Králové je tak čekalo už pouze finále. Do toho k nim postoupil tým SKR SU Ústí nad Labem, se kterým si poradily suverénně 2:0 na zápasy.

Velkým a příjemným překvapením se stalo vystoupení juniorů startujících za Výběr královéhradeckého kraje (z našeho klubu Jan Boháč a Petr Felcman). U těch byl velkým úspěchem už samotný postup mezi nejlepší čtyřku, nicméně junioři v semifinále nečekaně porazili vítěze základní části z Fight Clubu České Budějovice a mohli tak bojovat o celkový titul. Ve finále už sice na TJ Karate České Budějovice nestačili, ovšem i tak mohli slavit zisk fantastické stříbrné medaile.

Z našeho klubu zasáhly do finálového turnaje ligy ještě juniorky Andrea Žáková, Jana Vrbatová a Barbora Bukáčková, startující rovněž za Výběr královéhradeckého kraje. Ty bohužel v semifinále nestačily na závodnice TJ Karate České Budějovice a obsadily konečné třetí místo.

Kompletní výsledky ligy si můžete prohlédnout zde.