Závody

Závodníci Spartaku startovali v Ostravě

(25.10.2011, 15:41)

V sobotu 22.10.2011 se v Ostravě-Polánce konal mezinárodní turnaj Ostrava Grand Prix, kterého se zúčastnili i tři naši závodníci - Adam Matěj, David Novák a Eva Lálová. Zatímco chlapecká část výpravy startovala jak v disciplíně kata, tak v disciplíně kumite, Eva zasáhla pouze do soutěže kumite, kde však bojovala kromě hmotnostní kategorie do 55kg rovněž v kategorii BRH (bez rozdílu hmotnosti).

 

V kata starších žáků bodoval pouze Adam Matěj, a to ziskem sedmého místa. I tímto umístěním však zvýšil své šance na účast na mistrovství České republiky, které se bude konat v Ústí nad Labem během prvního prosincového víkendu.

 

V disciplíně kumite už byli zástupci našeho klubu výrazně úspěšnější. Adam Matěj získal v kategorii starších žáků do 39kg stříbrnou medaili, když nestačil pouze na slovenského soupeře Marka Pončku z klubu ŠKP Čadca. Eva Lálová brala v obou zmiňovaných ženských kategoriích bronz. I ona si tak připsala důležité body do nominačních žebříčků, neboť ostravská soutěž byla nominační i pro kategorie seniorů. Mistrovství ČR v této věkové kategorii se však bude konat až v dubnu příštího roku.