Závody

Spartak přivezl z MČR jeden bronz

(09.12.2011, 09:08)

Letošní Mistrovství České republiky mládeže probíhalo ve sportovní hale Sluneta v Ústí nad Labem, a to tradičně jako dvoudenní soutěž. V sobotu 3.12.2011 byly na programu kategorie dorostu a juniorů, do kterých však naši závodníci nezasáhli. V neděli 4.12.2011 pak přišlo na řadu mladší a starší žactvo, kde nás reprezentovali Vojtěch Jedlička, Adam Matěj, Lukáš Král a David Novák.

 

V disciplíně kata jednotlivců si během předešlé sezóny zajistili nominaci na republikový šampionát pouze Adam Matěj a Vojtěch Jedlička. Oba naši závodníci se na vrchol sezóny připravili skutečně výborně a v kata starších žáků dosáhli v nabité konkurenci solidních výsledků.

Adam Matěj nejprve porazil Jana Mikulenku z Ostravy a po něm i Jakuba Slanaře z Prahy, čímž postoupil až do semifinále. Tam bohužel nestačil na budoucího mistra ČR Jakuba Vavřičku z Ústí nad Labem a musel se tedy připravovat na boj o bronz. Z repasáže mu vzešel soupeř Tomáš Zaťko z Brna, se kterým Adam bohužel prohrál a celkově tak obsadil páté místo, což lze i tak považovat za obrovský úspěch.

Vojtěch Jedlička porazil v prvním kole Davida Sůkala z Hustopečí a ve čtvrfinále pak podlehl Dominiku Bartuškovi z Písku. Vzhledem k tomu, že jeho soupeř následně postoupil až do finále, mohl Vojta bojovat o bronz v repasáži. Hned v prvním kole však nestačil na bronzového Mattea Tamborlaniho z Brna a skončil celkově sedmý.

 

O jedinou medaili se postaral kata tým, který kromě zmiňované katařské dvojice doplňoval ještě Lukáš Král. Naše trio si nejprve poradilo s týmem SKK ATTFIS Ostrava, ale v semifinále se muselo spokojit s porážkou od týmu Sport Relax, který nakonec celý šampionát vyhrál. Náš tým tedy nakonec obsadil třetí příčku a z Ústí nad Labem si přivezl bronzové medaile.

 

V disciplíně kumite startovali všichni čtyři naši závodníci. Nejprve nastoupili v kategorii starších žáků do 39 kg Vojtěch Jedlička a Adam Matěj.

Adam narazil hned v prvním kole na Petra Duchečka z Hlinska, který našeho reprezentanta porazil a trochu překvapivě se nakonec stal i mistrem republiky. Adam si tak alespoň mohl spravit chuť v repasáži, kde nejprve postoupil přes domácího Antona Orekhova, ale v boji o bronz prohrál s Radkem Macurákem z Havířova. I v kumite se tedy nakonec musel spokojit s pátým místem.

Na druhé straně pavouka měl Vojta v prvním kole volný los a v tom druhém vyhrál nad Šimonem Tesařem z Ústí nad Orlicí. Tím se dostal až do semifinále, kde však byl nad jeho síly Ondřej Košťál z Liberce. I Vojta tedy nakonec zkoušel štěstí ještě v repasáži, ale ani on nakonec bronzovou medaili nezískal, když nestačil na Tomáše Gabriela z Českých Budějovic.

 

V kategorii starších žáků do 45 kg nastoupil Lukáš Král hned k prvnímu zápasu, kde mu byl soupeřem Jakub Riedl z Mladé Boleslavi. Lukáš bohužel dobře rozjetý zápas nedotáhl do vítězného konce a celý šampionát tak pro něj skončil, neboť jeho soupeř vypadl hned v daším kole.

 

Poslední na řadu přišel David Novák v kategorii starších žáků do 52 kg. David si zajistil nominaci na MČR v podstatě na poslední chvíli a vzhledem k tomu, že v kumite začal závodit teprve na podzim, byla pro něj účast na tomto šampionátu především cennou zkušeností. I tak se ale se svoji nelehkou pozicí popral výborně. Ve svém prvním utkání sice podlehl stříbrnému Davidu Kletečkovi z Prahy, ale díky účasti v repasáži se nakonec mohl radovat z pátého místa. Nejprve totiž porazil v prodloužení Jaroslava Olšáka z Hodonína a poté prohrál v zápase o třetí místo s Milanem Zítkem z České Lípy.