Závody

Spartak bodoval na Shotokan Cupu

(12.10.2011, 14:35)

V sobotu 8.10.2011 se konal jubilejní desátý ročník Shotokan Cupu, který pořádající klub SKC Sokol Vamberk umístil již třetím rokem do sportovní haly v Kostelci nad Orlicí.

Letošní turnaj, který přilákal 328 závodníků z 50 klubů České Republiky, Slovenska, Chorvatska a Slovinska, byl nominační soutěží pro kategorie mladšího žactva, staršího žactva, dorostu a juniorů na prosincové mistrovství České republiky.

Turnaje se zúčastnil i náš klub se svými osmi  zástupci. Všichni závodníci, tedy Dominik Gregor, Andrea Žáková, Adam Matěj, Jan Malý, Karel Pešek, Vojtěch Jedlička, David Novák a Lukáš Král, se v první řadě zúčastnili disciplíny kata jednotlivců. V té bohužel nikdo z nich v nabitém startovním poli na medaili nedosáhl. Nejblíže k tomu měl Adam Matěj, který v kategorii starších žáků bojoval o bronz. Nakonec skončil pátý, ale i tak získal body do celkového nominačního žebříčku. Trojice ve složení Adam Matěj, Lukáš Král a Vojtěch Jedlička si pak spravila svoji katařskou chuť alespoň v kategorii kata tým žáci, kde získala bronz. Pro naše trio to byla jedna z posledních generálek na mistrovství republiky, kde bude obhajovat loňské stříbro.

V disciplíně kumite se premiérově představil David Novák, a to v kategorii starších žáků do 52kg. Na úvod své závodní kariéry v této disciplíně si vedl velice zkušeně, když vyhrál dva zápasy a dokonce mohl získat i bronz. Nakonec sice skončil těsně pod stupni vítězů, ale i tak bodoval a přiblížil se účasti na mistrovství republiky.

Disciplíny kumite se pak zúčastnilo ještě zmiňované trio z kata týmu. Vojtěchu Jedličkovi v kategorii starších žáků do 39kg bohužel nevyšlo první kolo proti slovenskému Marku Pončkovi. Šanci pak nedostal ani v repasáži, neboť jeho soupeř ukončil své tažení soutěžním pavoukem v semifinále. Ve stejné kategorii se však na opačné straně losu prosadil Adam Matěj, který našel přemožitele až ve finále a získal tak druhé místo. Nestačil pouze na úřadujícího mistra ČR Václava Kratochvíla z Krupky. Stejného umístění dosáhl v kategorii starších žáků do 45kg Lukáš Král, který však k finálovému utkání kvůli zranění ze semifinále vůbec nenastoupil. První místo tak získal bez boje Marek Řeřicha z Českých Budějovic.

 

Fotogalerie z Shotokan Cupu