Závody

Radka přivezla z plzeňské Euro Grand Prix dva bronzy

(10.11.2012, 21:13)

Radka Krejčová se jako členka národní reprezentace Českého svazu karate zúčastnila špičkově obsazeného turnaje Euro Grand Prix, který se konal 27. a 28. října 2012 v Plzni.

Radka nastoupila do své hmotnostní kategorie nad 68 kilogramů a následně i do kategorie bez rozdílu hmotnosti. V prvním případě prohrála sice hned ve druhém kole s Finkou Helenou Kuusisto poměrem 1:6, ale díky jejímu následnému postupu do finále měla možnost bojovat o medaili ještě v repasáži. V té nejprve porazila Němku Claudii Leffler 2:0 a poté v přímém souboji o bronz vyhrála nad Carey Holly z Walesu 3:0.

V disicplíně kumite open postupovala Radka přímo až do čtvrtfinále, když na ní nestačila nejprve Justyna Paczkowska z Polska (3:0) a poté Ines Körner z Německa (4:1). Po porážce na praporky po nerozhodném stavu 1:1 se Slovenkou Lucií Kováčikovou dostala opět šanci ještě v repasáži, kde si poradila nejprve s Martou Dabrowskou z Polska (5:0) a následně s Luanou Debatty z Belgie (7:3). I v této disciplíně tak nakonec obsadila třetí příčku.

Radka si tak v rámci přípravy na světový šampionát, který se bude konat za 14 dní v Paříži, vyzkoušela hned několik zápasů se soupeřkami z evropské špičky a především prokázala vynikající formu.

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde.